Hakkımızda

İpekyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bireysel eğitim sınıfları, grup eğitim sınıfları, uygulama evi, son teknoloji fizyoterapi salonu ve aile danışmanlığı içeren rehberlik servisiyle 2005 yılından beri Gaziosmanpaşa’da hizmet vermektedir.

Hem fiziksel yapısı hem personel yapısı anlamında gerek duyulan her türlü eğitim materyaline güncel olarak sahiptir. 

İkinci Şubemiz 2020 yılında Sultangazi’de eğitim ve öğretime kapılarını açmıştır.3 katlı müstakil bahçeli villada öğrencilerimize ve velilerimize uygun bütün şartlar ve imkanlar sağlanmıştır.

İpekyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Eğitim Merkezi olarak hizmete başladığımız günden beri “Eğitim’de Feda Edilecek Tek Bir Fert Dahi Yoktur. ” ilkesinden, hareketle sürekli kendini yenileyen, değişimlere açık, bilimselliği ön planda tutan bir eğitim kurumuyuz.

Öz İpekyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi; öğrencilerinin ihtiyaçları, güvenliği ve gelişimi gözetilerek hazırlanmış eğitim ortamlarında, özel yöntem ve teknikler uygulayarak öğrencilerin gelişimlerini destekleyen program ve aktiviteler sunar. Gözetilen yüksek kalite standartları, zengin içerikli müfredat ve bilimsel temelli uygulamaları ile, her öğrencinin topluma en ideal şartlarda kazandırılması için çalışır. Kurumumuz hizmet verdiği özel bireylerle ilgili yüksek bir bilince,  güçlü bir sosyal sorumluluk duygusuna sahiptir ve mesleki etik ilkelerine bağlıdır

Kurumumuzda Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, Yaygın Gelişimsel Destek Eğitim Programı, Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı, İşitme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programlarında hizmet vermekteyiz.

Kurumumuz, engellilere özel tekerlekli sandalye girişine müsait olarak tasarlanmış olup tuvaletler yönetmelik gereği erişilebilirlik standartlarına uygun olarak donatılmıştır.
Kurumumuzun giriş-çıkış, bahçe ve odaları 7/24 kayıt yapan kameralarla korunmaktadır ve gözetim altında tutulmaktadır.

Amacımız özel çocuklarımızın bireysel olarak daha özgür, toplumsal olarak daha bağımsız, hayata pozitif bakan bireyler yetiştirmektir.

Bizi Arayın