Kurumumuz Hakkında

 

İpekyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bireysel eğitim sınıfları, grup eğitim sınıfları, uygulama evi, son teknoloji fizyoterapi salonu ve aile danışmanlığı içeren rehberlik servisiyle 2005 yılından beri Gaziosmanpaşa’da hizmet vermektedir.

Hem fiziksel yapısı hem personel yapısı anlamında gerek duyulan her türlü eğitim materyaline güncel olarak sahiptir. 

İkinci Şubemiz 2020 yılında Sultangazi’de eğitim ve öğretime kapılarını açmıştır.3 katlı müstakil bahçeli villada öğrencilerimize ve velilerimize uygun bütün şartlar ve imkanlar sağlanmıştır.

Özel Eğitim Merkezi olarak hizmete başladığımız günden beri “Eğitim’de Feda Edilecek Tek Bir Fert Dahi Yoktur. ” ilkesinden, hareketle sürekli kendini yenileyen, değişimlere açık, bilimselliği ön planda tutan bir eğitim kurumuyuz.

Öz İpekyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi; öğrencilerinin ihtiyaçları, güvenliği ve gelişimi gözetilerek hazırlanmış eğitim ortamlarında, özel yöntem ve teknikler uygulayarak öğrencilerin gelişimlerini destekleyen program ve aktiviteler sunar. Gözetilen yüksek kalite standartları, zengin içerikli müfredat ve bilimsel temelli uygulamaları ile, her öğrencinin topluma en ideal şartlarda kazandırılması için çalışır. Kurumumuz hizmet verdiği özel bireylerle ilgili yüksek bir bilince,  güçlü bir sosyal sorumluluk duygusuna sahiptir ve mesleki etik ilkelerine bağlıdır

Kurumumuzda Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, Yaygın Gelişimsel Destek Eğitim Programı, Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı, İşitme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programlarında hizmet vermekteyiz.

Kurumumuz, engellilere özel tekerlekli sandalye girişine müsait olarak tasarlanmış olup tuvaletler yönetmelik gereği erişilebilirlik standartlarına uygun olarak donatılmıştır.
Kurumumuzun giriş-çıkış, bahçe ve odaları 7/24 kayıt yapan kameralarla korunmaktadır ve gözetim altında tutulmaktadır.

Amacımız özel çocuklarımızın bireysel olarak daha özgür, toplumsal olarak daha bağımsız, hayata pozitif bakan bireyler yetiştirmektir.

İpekyolu Gaziosmanpaşa Şubemiz

İpekyolu Gaziosmanpaşa Şubemiz hakkında daha fazla bilgiye ve iletişim bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

(0212) 649 17 550552 556 33 44 no’lu telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

İpekyolu Habipler Şubemiz

İpekyolu Habipler Şubemiz hakkında daha fazla bilgiye ve iletişim bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

(0212) 912 58 340507 036 33 44 no’lu telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Eğitimlerimiz

Otizm

Yaygın gelişimsel bozukluklar (Otizm) sosyalleşme ve iletişim gibi çoklu temel fonksiyonların gelişmesiyle oluşan, çeşitli sorunları barındıran ve beş temel bozukluğu içeren psikiyatrik tanılardır.

İşitme

Birçoğumuz da var olan işitme engeli, çocuklarda daha çabuk fark edilirken yetişkinler de hemen farkına varılamayabilir. Bunun için ölçüm yaptırmamız gerekir.

Down Sendromu

Down Sendromu tedavisi mümkün olan bir hastalık değil, çok nadir insanda görülen genetik bir farklılıktır. Başarıları aldıkları eğitimlerle doğru orantılıdır.

Duyu Bütünleme Programı

Çocuğun kendi vücudundan ve çevresinden gelen duyusal bilgileri harekete geçirmekle birlikte, en uygun şekilde kullanmasını mümkün hale getiren nörolojik bir işlem olarak tanımlanmıştır.

Fizik Tedavi Programı

Vücudumuzda bazı bölgelerinde oluşan, ameliyat ile tedavi edilmesine gerek kalınmadan düzenli olarak fiziksel araçlarla yapılan ve egzersiz hareketleriyle destek sağlanan tedavi yöntemlerine, fizik tedavi denilmektedir.

Hiperaktivite Programı

Birçok çocukta görülmekte olan hiperaktivite bozukluğu; Dürtülerin kontrol edilmesinde yaşanan güçlükten ileri gelir ve istemsizce yapılan davranışları kapsar.

Mental Reterdasyon

Zihinsel faaliyetlerinin çeşitli nedenlere bağlı olarak gerçekleşememesi, az gerçekleşmesi yahut kısmi eksikliklerle birlikte gerçekleşmesi durumuna mental retardasyon denilmektedir.

Öğrenme Güçlüğü

Birçok insanda görülebilen Özel Öğrenme Güçlüğü; Kişinin zekasının normal ya da normalin üstünde olmasına rağmen, yaşı, zekası ve verilen eğitim düzeyine göre beklenen düzeyde öğrenememesi özel öğrenme güçlüğü olarak tanımlanmaktadır.