Eğitimlerimiz

Otizm

Yaygın gelişimsel bozukluklar (Otizm) sosyalleşme ve iletişim gibi çoklu temel fonksiyonların gelişmesiyle oluşan, çeşitli sorunları barındıran ve beş temel bozukluğu içeren psikiyatrik tanılardır.

İşitme

Birçoğumuz da var olan işitme engeli, çocuklarda daha çabuk fark edilirken yetişkinler de hemen farkına varılamayabilir. Bunun için ölçüm yaptırmamız gerekir.

Down Sendromu

Down Sendromu tedavisi mümkün olan bir hastalık değil, çok nadir insanda görülen genetik bir farklılıktır. Başarıları aldıkları eğitimlerle doğru orantılıdır.

Duyu Bütünleme Programı

Çocuğun kendi vücudundan ve çevresinden gelen duyusal bilgileri harekete geçirmekle birlikte, en uygun şekilde kullanmasını mümkün hale getiren nörolojik bir işlem olarak tanımlanmıştır.

Fizik Tedavi Programı

Vücudumuzda bazı bölgelerinde oluşan, ameliyat ile tedavi edilmesine gerek kalınmadan düzenli olarak fiziksel araçlarla yapılan ve egzersiz hareketleriyle destek sağlanan tedavi yöntemlerine, fizik tedavi denilmektedir.

Hiperaktivite Programı

Birçok çocukta görülmekte olan hiperaktivite bozukluğu; Dürtülerin kontrol edilmesinde yaşanan güçlükten ileri gelir ve istemsizce yapılan davranışları kapsar.

Mental Reterdasyon

Zihinsel faaliyetlerinin çeşitli nedenlere bağlı olarak gerçekleşememesi, az gerçekleşmesi yahut kısmi eksikliklerle birlikte gerçekleşmesi durumuna mental retardasyon denilmektedir.

Öğrenme Güçlüğü

Birçok insanda görülebilen Özel Öğrenme Güçlüğü; Kişinin zekasının normal ya da normalin üstünde olmasına rağmen, yaşı, zekası ve verilen eğitim düzeyine göre beklenen düzeyde öğrenememesi özel öğrenme güçlüğü olarak tanımlanmaktadır.